Тотнъм - Челси

Тотнъм изхвърли Челси от Карабао Къп след дузпи

Тотнъм продължава към петия кръг в Карабао Къп, след като отстрани Челси. Шпорите се справиха със своя градски съперник след изпълнение на дузпи. В редовното време двубоят в Северен Лондон завърши 1:1.

Челси откри резултата още в 19-ата минута чрез Тимо Вернер. Това беше първи гол на национала на Германия за сините след трансфера през лятото. Вернер беше изведен от Аспиликуета, който пък открадна топката от ново попълнение на съперника – Серхио Регуилон. Гостите доминираха през първото полувреме, но не успяха да увеличат аванса си.

След почивката шпорите играха по-добре и създадоха доста работа на дебютиралия вратар на Челси Едуар Менди. Регуилон се реваншира в 83-ата минута. Тогава той подаде към Ламела, който вкара за 1:1. Двубоят завърши така и тъй като не се играят продължения, се премина директно към дузпите.

Първите девет изпълнителя вкараха от бялата точка. Десетият бе Мейсън Маунт. Националът на Англия обаче уцели гредата и класира Тотнъм напред.