Тотнъм - Брентфорд

Тотнъм се класира на финал за купата на Лигата

Тотнъм Хотспър победи втородивизионния Брентфорд с 2:0 и се класира за финала на купата на Лигата. Така шпорите получават шанс да спечелят първи трофей от 13 години насам. В другия полуфинал съперници са Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити. Градското дерби се играе тази вечер.

Муса Сисоко с глава откри резултата в 12-ата минута. В 70-ата късно Хюн Мин Сон вкара за 2:0. Кореецът има 16 гола във всички турнири този сезон. От играчите във Висшата лига само един има повече- неговият съотборник Хари Кейн (17). Брентфорд стигна до гол след час игра, но той беше отменен от ВАР заради засада. Гостите доиграха мача с човек по-малко – Джош Да Силва получи директен червен картон за грубо нарушение в центъра. Това се случи в 84-ата минута.

Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо стана третият човек, стигнал финала с три различни отбора. По-рано той бе правил това с Манчестър Юнайтед и Челси. Преди португалеца с подобно постижение можеха да се похвалят Рон Аткинсън (Манчестър Юнайтед, Шефилд Уензди, Астън Вила) и Рон Сондърс (Норич, Манчестър Сити, Астън Вила).

„Дойдох тук през 2004-а и трябваше да науча значението на купите. Тук на тях се гледа много сериозно. Това е тайната. Ако се погледне кой е печелил купата – това са все големите отбори. Манчестър Сити, Челси, Юнайтед – имат по няколко трофея. Кой още? Ливърпул, Арсенал… Големите клубове се интересуват от този трофей“, заяви Моуриньо.