Тотнъм - Челси

Тотнъм прекъсна серията на Челси без загуба при Сари

Тотнъм срази Челси с 3:1 на „Уембли“ и прекъсна серията на сините от мачове без поражение в Премиършип под ръководството на Маурицио Сари. С успеха шпорите изпревариха своя съперник в класирането. Тотнъм вече е трети с 30 точки, а Челси – четвърти – с 28.

Домакините започнаха много агресивно и Деле Али с глава откри още в 8-ата минута. Това бе шести гол за него в последните пет мача с този съперник. След още толкова Хари Кейн покачи на 2:0 за тима на Маурисио Почетино. Шпорите контролираха изцяло играта през първото полувреме и можеше да водят и с по-убедителен резултат.

Тотнъм продължава да доминира

Футболистите на Сари започнаха по-активно второто полувреме, но натискът им не доведе до нищо. А в 55-ата минута Хюн-Мин Сон се разходи сред отбраната на сините и прати топката в мрежата на Кепа за 3:0. Последваха пропуски на Кейн и Али, след което резервата Оливие Жиру върна един гол за гостите. Попадението падна чак в 85-а минута и не доведе до нищо по-добро за гостите.

Почетино: Какво да говоря? Щастлив съм!

„Не мисля, че има какво да анализирам. Какво да говоря? Щастлив съм! Поздравления за играчите, защото бяха фантастични“, заяви мениджърът на победителите. „Предизвикателството за нас до края на сезона е да сме скромни и постоянни. И така ще постигнем велики неща“, каза още Маурисио Почетино.

„Разочарован съм, защото играхме много зле. Физически, психически, технически и тактически. Беше ужасно. Но ясно се видя какви проблеми имаме да решаваме“, обясни Маурицио Сари.

Лидерът Манчестър Сити отнесе Уест Хем

Лидерът Манчестър Сити мина с лекота през Уест Хем. Сити вкара три гола в първия половин час чрез Давид Силва, Стърлинг и Сане за 0:3. А в добавеното време Сане вкара още един за крайното 0:4.

Ливърпул остана на две точки зад шампиона след 3:0 над Уотфорд. Салах, Алекзандър-Арнолд и Фирмино вкараха головете. Но Хендерсон бе изгонен.

Манчестър Юнайтед пък направи едва 0:0 с Кристъл Палас. Точката бе добред дошла за орлите, които вече осем мача нямат победа.