Тотнъм - Мидълзбро

Тотнъм се измъчи с Мидълзбро за ФА Къп

Тотнъм стигна четвъртия кръг на ФА Къп след измъчена победа над Мидълзбро в преиграването. Шпорите спечелиха с 2:1 като домакин. Следващият им съперник е Саутхемптън, а двубоят е на 25 януари.

Столичани откриха още във втората минута след грешка на вратаря Томас Мехиас. Той подари топката на Джовани ло Селсо, който вкара с лекота за 1:0. 13 минути по-късно вече бе 2:0. Автор на попадението стана Ерик Ламела, който прехвърли Мехиас.

Боро върна един гол в 83-ата минута чрез Джордж Савил. След това резервата Руди Гестеде имаше шанс да изравни. Той обаче пропусна отлична възможност след неточен удар с глава.

Тотнъм е печелил 8 пъти ФА Къп в историята си. А това остана е единственият сериозен шанс за трофей за тима през сезона. Шпорите са осми във Висшата лига, отпаднаха от Карабао Къп и играят с лидера в Бундеслигата Лайпциг на елиминациите в Шампионската лига.

Любопитно е, че когато тимът от Лондон спечели последния си трофей – Купата на Лигата през 2008-а в състава бяха настоящите босове на Боро Джонатан Уудгейт и Роби Кийн.

Последен мач на Ериксен за Тотнъм?

Жозе Моуриньо даде съвсем малко минути на Деле Али и Сон. Това означаваше още един мач като титуляр за Кристиан Ериксен. Договорът на халфа изтича през лятото, а оферта за него има от Интер. Нерадзурите искат да го купят през януари и предложиха 10 млн. евро. Шпорите обаче искат двойно повече.