Лудогорец - Тотнъм

Тотнъм би лесно Лудогорец, Кейн вкара гол №200

Тотнъм спечели с лекота визитата си на Лудогорец в Лига Европа. Шпорите взеха успех с 3:1 в Разград. Поражението беше трето поредно за зелените в груповата фаза на турнира.

Двубоят започна силно за Тотнъм – гостите можеха да отбележат още във 2-ата минута. Хари Кейн бе изведе отлично, но изстрелът му мина над напречната греда. Малко по-късно Хари Кейн нацели лявата греда на Лудогорец.

Тимът на Жозе Моуриньо продължи да натиска здраво. В 9-ата минута Гарет Бейл стреля от пряк свободен удар, но Пламен Илиев изби в корнер. В 13-ата минута логичното се случи – гостите вкараха за 0:1. Хари Кейн се разписа с глава след центриране на Лукас Моура от корнер.

Това бе негов гол №200 във всички турнири в общо 300 мача за шпорите. Пред него в историята на клуба са само легендите Джими Грийвс и Боби Смит. Смит има 208 попадения, Грийвс – 266.

В 22-ата минута Лудогорец стигна до първото си положение. След корнер се стигна до разбъркване, но защитниците изчистиха. В 33-ата минута Тотнъм вкара втори гол във вратата на Пламен Илиев. Гарет Бейл изведе Кейн в наказателното поле, той пусна успоредно на голлинията и Лукас Моура засече за 0:2. В ответната атака Лудогорец отправи първия си удар към вратата. Кешерю стреля, но ударът му се отби в крак на бранител и мина покрай страничната греда.

В началото на второто полувреме зелените върнаха един гол. Текпетей опита да стреля, но се подхлъзна и топката се озова във въздуха. После тя попадна в Кешерю, който се разписа за 1:2. После Карлос Винисиус и Мат Дохърти изпуснаха да се разпишат.

Тотнъм стигна до трети гол в 62-ата минута. Току що влезлият в игра Хюн-мин Сон беше изведен много добре в наказателното поле на Лудогорец и с отличен пас намери Джовани Ло Селсо, който прати топката в мрежата.