Тотнъм - Арсенал

Тотнъм не даде шанс на Арсенал и се върна на върха

Тотнъм победи Арсенал с 2:0 на свой терен в дербито на Северен Лондон. Така тимът на Жозе Моуриньо отново оглави класирането във Висшата лига. Шпорите имат 24 точки – с две повече от Челси и три повече от Лестър.

Резултатът бе открит от Хюн Мин Сон в 13-ата минута с изстрел извън наказателното поле. Това е десети гол за 28-годишния южнокореец през сезона. Толкова има общо целият отбор на Арсенал.

В допълнителните минути на първото полувреме точен беше и Хари Кейн. Така Кейн стана най-резултатният футболист в дербито. Звездата на Тотнъм отбеляза 11-ия си гол във вратата на Арсенал. Това и неговият гол номер 250 в професионалната му кариера. Иначе Кейн асистира на Сон за първото попадение, кореецът му върна услугата при второто.

Арсенал имаше няколко положения след почивката, но не успя да стигне до гол. Така тимът остана 15-и в класирането с едва 13 точки. Загубата беше шеста за тима на Микел Артета в 11 кръга.