Манчестър Юнайтед - Тотнъм

Тотнъм вкара шест гола на Манчестър Юнайтед

Тотнъм наказа ужасно слаб Манчестър Юнайтед като спечели с 6:1 на „Олд Трафорд“. Жозе Моуриньо пък си позволи триумфална усмивка при завръщането си. Това е най-тежката загуба в ерата Оле Гунар Солскяер и най-тежка, откакто Ед Уудуърт стана изпълнителен вицепрезидент през 2013-а.

Червените дяволи допуснаха едва за трети път шест гола във вратата си във Висшата лига. Последният случай бе през 2011-а, когато тук триумфира Манчестър Сити, пак с 6:1.

Юнайтед откри още във втората минута, когато Бруно Фернандеш вкара дузпа. Само две минути по-късно Тотнъм изравни чрез Ндомбеле. Той се възползва от безумни грешки на Погба, Магуайър, Баи и Шоу. А още три минути по-късно Сон направи обрат – 1:2. Той се възползва от нова грешка на Магуайър. Минута по-рано Юнайтед отправи последния си точен удар във вратата на шпорите.

В 28-ата минута Марсиал бе изгонен за леко потупване по бузата на Ламела. Малко по-късно Кейн вкара за 1:3, след нова грешка на Баи. В 37-ата минута Сон покачи на 1:4 след пас на Орие. След почивката саият Орие и Кейн от дузпа оформиха разгрома.

Поражението оставя Юнайтед на 16-о място в класирането. С 11 допуснати гола тимът има и втората най-слаба защита след тази на Уест Бромич.

Тотнъм пък завърши серията си от пет мача в 11 дни в три различни турнира с четири победи и равенство. Тимът се изкачи до пето място във Висшата лига.