Тотнъм
Снимка: twitter.com/SpursOfficial

Тотнъм започна силно – обърна Саутхемптън до 4:1

Тотнъм започна уверено сезона във Висшата лига. Шпорите надвиха Саутхемптън с 4:1, макар че светците поведоха още в началото.

Южняците поведоха в 12-ата минута, когато Джеймс Уорд-Праус вкара с удар от границата на наказателното поле. Тотнъм изравни в 21-ата минута. Кулушевски центрира към Сесеньон, който не пропусна отблизо за 1:1. Той се разписа за първи път във Висшата лига за Тотнъм. Десет минути обратът беше завършен. Хюн-мин Сон центрира към Ерик Дайър и той направи 2:1. Така Дайър се разписа след тригодишна пауза.

В 61-ата минута стана 3:1. Мохамед Салису опита да изчисти, но вместо това си вкара автогол. Две минути по-късно всичко свърши. Кулушевски се възползва от пас на Емерсон и преодоля вратаря на Саутхемптън за четвърти път.

В друг мач от първия кръг Нюкасъл победи завърналия се във Висшата лига Нотингам Форест с 2:0. Свраките доминираха тотално и за тях се разписаха Фабиан Шер и Калъм Уилсън.

Друг новак – Борнемут – победи Астън Вила с 2:0. Точни за тима бяха Джеферсон Лерма и Кифър Муур.

Лийдс пък обърна Уулвърхемптън от 0:1 до 2:1. Вълците поведоха чрез Даниел Поденсе, но йоркшърци триумфираха след гол на Родриго и автогол на Раян Аит-Нури.