Тотнъм взе трудна победа срещу опашкаря Кристъл Палас (ВИДЕО)

Тимът на Тотнъм Хотспър победи аутсайдера Кристъл Палас с минималното 1:0 в двубой от 11-и кръг на Премиършип. Единственото попадение в срещата на „Уембли“ отбеляза южнокореецът Хьон-Мин Сон с изстрел с левия крак извън наказателното поле в 64-ата минута.

Мачът определено не беше атрактивен, след като „орлите“ се отбраняваха с много футболисти и не даваха пространства на съперника си, който отправи само един удар в очертанията на вратата през първото полувреме. В началото на втората част ситуацията се промени и футболистите на Палас започнаха да се увличат в атаките, за което бяха наказани в 64-ата минута. След това играта отново стана скучна, а Сон можеше да реши спора окончателно в 82-ата минута, когато излезе очи в очи срещу вратаря на Палас, но стреля в близост до страничната греда. Тотнъм заема трето място в класирането с 23 точки, а Кристъл Палас след деветото си поражение в първенството остава на дъното с 4 пункта.