Евертън - Тотнъм

Тотнъм вкара шест гола във визитата си на Евертън

Тотнъм спечели с разгромното 6:2 визитата си на Евертън и се утвърди на третото място във Висшата лига. Шпорите направиха един от най-добрите си мачове от началото на сезона. По два пъти за тях се разписаха Хюн Мин Сон и Хари Кейн, а по веднъж вкараха Деле Али и Кристиан Ериксен. Това бе четвърта поредна победа за тима след загубата от Арсенал с 2:4 в началото на сезона. Тимът на Маурисио Почетино събра 42 точки и се доближи само на четири от втория Манчестър Сити. Лидер е Ливърпул с две повече.

Тотнъм започна много силно и изпусна три положения. А Евертън откри при първата си добра атака. Това се случи в 21-ата минута. Сигурдсон изведе Калвърт-Люин, той центрира към Тио Уолкът и той вкара за 1:0. Малко след попадението карамелите стигнаха и до второ. Голът на Калвърт-Люин обаче беше отменен заради нарушение.

Шпорите изравниха само шест минути по-късно. Кейн ритна напред, Зума и Пикфорд се сблъскаха и Сон от малък ъгъл изравни. В 35-а минута обратът бе завършен. Сон стреля, Пикфорд се намеси, но топката отиде в Деле Али и той сгреши – 1:2. Това бе четвърти гол за него в шампионата през сезона. Обърканите играчи на Евертън скоро инкасираха и трети гол. Трипиър стреля от пряк свободен удар, уцели греда, а непокритият Кейн вкара добавката. Това бе десето попадение за него. Така вече в пет поредни сезона, той минава тази граница.

Тотнъм продължава да вкарва

Гостите увеличиха аванса си в 48-ата минута. Лошо изчистена топка стигна до Ериксен и той я заби в мрежата за 1:4. Датчанинът отбеляза своя 17-и гол с удар извън наказателното поле, откакто е във Висшата лига от 2013-а. Зрелището продължи и само три минути по-късно Евертън намали. Гилфи Сигурдсон се разписа след подаване на Ричарлисон.

Точно час след началото Тотнъм вкара нов гол. Резервата Ерик Ламела изведе Сон зад защитата и той реализиа за втори път в мача. Столичани продължиха да нападат и скоро вкараха гол номер шест. Сон напредна отляво и подаде към Кейн, а той без проблеми отбеляза второто си попадение. Звездата на шпорите стана едва вторият играч в историята на Висшата лига, който вкарва два или повече гола в четири поредни мача срещу един съперник. Досега това беше правил единствено Майкъл Оуен срещу Нюкасъл в периода 1998-2001 г.