Челси - Тотнъм
Деле Али вкарва гол във вратата на Челси

Тотнъм удари Челси на „Стамфорд Бридж“

Тотнъм победи Челси с 3:1 като гост в лондонското дерби от 32-ия кръг на Висшата лига. По начин шпорите направиха сериозна заявка да завършат в Топ 4 в края на сезона за сметка на градския си съперник.

Тотнъм нямаше победа на „Стамфорд Бридж“ от 28 години, а и не започна добре днес. Алваро Мората даде преднина на домакините в 30-та минута. Това бе първи гол за него в първенството през 2018-а. Датският национал Кристиан Ериксен обаче успя да изравни точно преди почивката, което даде импулс на тима на Маурисио Почетино през втората част.

Две грешки, два гола на Деле Али

Между 62-та и 66-та минута Деле Али се възползва от две грешки на защитата на Челси, за да вкара два гола. Възпитаниците на Антонио Конте опитаха да се върнат в срещата, но така и не успяха да стигнат до нещо. Така сините записаха 9-та си загуба от началото на сезона.

По този начин четвъртият в класирането Тотнъм вече има преднина от осем точки пред Челси, който е пети.