Арсенал - Тотнъм

Тотнъм си върна на Арсенал, чака Челси на полуфинал

Тотнъм се класира за полуфиналите на Карабао Къп, след 2:0 над Арсенал в дербито на Северен Лондон. По този начин шпорите се реваншираха за загубата си от артилеристите във Висшата лига с 2:4. Това е второ поредно поражение за тима на Унай Емери след 2:3 от Саутхемптън през уикенда.

Двубоят вървеше равностойно до 20-ата минута. Тогава тимът на Маурисио Почетино вкара за 0:1. Деле Али асистира на Хюн Мин-Сон, който откри резултата в полза на Тотнъм. След близо час игра гостите довършиха съперника с второ попадение, дело на героя Али. Английският национал реализира след подаване на влезлия като резерва през втората част нападател Хари Кейн.

Челси се измъчи за 1:0 над Борнемут

В последния четвъртфинален двубой Челси надви трудно с 1:0 Борнемут на „Стамфорд Бридж“. Гостите удържаха столичани до последните минути, когато резервата Еден Азар отбеляза победното попадение. Асистенцията бе на Емерсон.

Иначе домакините направиха пет промени в състава си. Почивка получиха Маркос Алонсо и Жоржиньо, а Н‘Голо Канте, Педро, Азар и Давид Луис бяха резерви.

Тотнъм – Челси на полуфинал

По този начин Челси и Тотнъм си осигуриха лондонски сблъсък в спор за място на финала. В другата среща от полуфиналната фаза излизат Манчестър Сити и Бъртън Албиън. Сити се класира след дузпи срещу Лестър, докато Бъртън надигра с 1:0 като гост Мидълзбро.

Полуфиналите са в два мача. Първите срещи са на 8/9 януари, а реваншите – две седмици по-късно.