Барса - Тотнъм
Дембеле бележи за 1:0 в полза на Барселона

Тотнъм продължава напред, Интер отива в Лига Европа

Тотнъм продължава напред в Шампионската лига, след като измъкна 1:1 от Барселона на „Ноу Камп“. Интер също направи 1:1 с ПСВ Айндховен. Така английският тим завърши втори с равен брой точки с Интер, но с по-добър актив от нерадзурите в директните мачове. Те завършиха 1:0 в Лондон и 1:2 в Милано.

Любопитно е, че тимът на Маурисио Почетино започна само с една точка от първите си три мача. В цялата история на Шампионската лига само седем други отбора са успявали да направят подобно нещо.

Барса игра с резервния си тим

Барселона игра с доста резерви, като Лео Меси остана на пейката. Там бяха още Тер Стеген, Пике, Бускетс, Алба и Видал. Сред титулярите бяха само Ракитич, Коутиньо и Дембеле. Каталунците обаче откриха още в седмата минута чрез Дембеле.

Шпорите обаче редяха атака след атака и в крайна сметка отправиха 17 удара към вратата. Кейн и Сон имаха шансове, но ги пропуснаха. След това дойдоха пропиляните възможности за резервата Лукас Моура. Все пак обаче в 85-а минута той бе изведен от Кейн и изравни – 1:1.

Интер - ПСВ
Голът на Икарди не бе достатъчен на Интер
Интер изпусна ПСВ в Милано

За класирането си напред Тотнъм трябва да благодари и на ПСВ. Холандският тим измъкна 1:1 в Милано от Интер. Лосано откри за отбора от Айндховен още в 13-а минута. Нерадзурите доминираха, но не се възползваха от положенията си.

Все пак Мауро Икарди изравни в 73-а минута. Голът на аржентинеца обаче не бе достатъчен, защото малко по-късно и лондончани изравниха на Барса. А до края, въпреки шестте минути добавено време, Интер не стигна до ново попадение.