Тотнъм, Кейн

Тотнъм победи Фулъм, Кейн вкара за сефте през август

Тотнъм победи Фулъм с 3:1 на „Уембли“ и записа втора поредна победа. Хари Кейн пък най-накрая вкара първия си гол през август в Премиършип.

Тотнъм - Фулъм
Вратарят на Фулъм Фабрисио спира Лукас Моура

Автор на първия гол стана Лукас Моура в 43-ата минута. Преди това той изпусна на два пъти от чисти позиции. Фулъм изравни в началото а второто полувреме с точен удар на Александър Митрович. Той се разписа с глава, като това бе първи гол за клуба след завръщането в елита.

Хари Кейн сложи край на сухата си серия през август
Историческият гол за Кейн

В 74-ата минута Киърън Трипиър отново изведе шпорите напред. Той вкара по великолепен начин директно от пряк свободен удар. Само 180 секунди по-късно Кейн сложи точка на спора с попадение за 3:1. Така за първи път в кариерата си голмайсторът се разписа през август във Висшата лига. За това той се нуждаеше от 15 мача и общо 1068 игрови минути.