Саутхемптън - Тотнъм

Тотнъм пак падна, Роджърс взе победа с Лестър

Тотнъм продължи с колебливата с игра във Висшата лига и допусна късен обрат, за да загуби гостуването си на Саутхемптън с 1:2. Това бе трето поражение за столичани в последните четири мача

Хари Кейн даде преднина на шпорите в 21-та минута. Ян Валери и Джеймс Уорд Праус обаче донесоха ценния успех на светците в два гола в заключителните 15 минути. Тотнъм е на трето място с 61 точки и мач повече от четвъртия Манчестър Юнайтед. Не много назад обаче са и Челси, и Арсенал, така че шпорите зорлем ще влязат в битка за третото място. Саутхемптън пък се изкачи до 16-та позиция в класирането с 30 точки, на две над зоната на изпадащите.

Първа победа за Лестър с Роджърс начело

Лестър Сити записа първи успех под ръководството на новия си мениджър Брендан Роджърс. Лисиците победиха опашкаря Фулъм с 3:1 у дома в 30-ия кръг.

Двубоят на „Кинг Пауър Стейдиъм“ започна добре за домакините, които поведоха в 21-та минута чрез Юри Тилеманс. Шест минути след почивката Фулъм възстанови равенството с гол на Флойд Айте. Джейми Варди обаче донесе трите точки на Лестър с два гола в 78-та и 86-та минута. След този успех тимът се изкачи до 10-то място в класирането с 38 точки. Фулъм остава на предпоследната позиция със 17 точки.