Хари Кейн Тотнъм
Снимка: twitter.com/SpursOfficial

Тотнъм наказа Палас за 24 минути, Кейн с рекорд

Тотнъм сложи край на слабата си серия с 4:0 над Кристъл Палас. Шпорите вкараха всичките си голове само за 24 минути след почивката. Преди нея Палас имаше две добри положения, но Лорис спаси ударите на Аю.

Иначе герой за шпорите беше Хари Кейн. Той вкара два гола и започна атаките за другите два. Първият гол на Кейн падна в 48-ата минута след центриране на Перишич. Така Тотнъм поведе в мач за първи път от 15 октомври насам. Тимът бше получил първото попадение във всички други десет срещи в този период.

Кейн вкара за 0:2 само пет минути по-късно. Така той отпразнува по великолепен начин своя мач номер 300 във Висшата лига. Капитанът на шпорите има 198 попадения, с което подобри рекорда на Алан Шиърър от 196 в първите 300 срещи. Кейн вече има и 264 гола за Тотнъм – с два по-малко от рекорда на Джими Грийвс.

Третият и четвъртият гол паднаха в 68-ата и 72-ата минути. Първо Кейн намери Сон, който пусна към Дохърти за 0:3. След това изведе Сон с дълго подаване, а кореецът стреля и след рикошет реализира за 0:4.

С трите точки Тотнъм събра 33 – две по-малко от третия Нюкасъл и от четвъртия Манчестър Юнайтед. Палас остава 12-и с 22 точки.