Хари Кейн, Тотнъм
Снимка: twitter.com/SpursOfficial/

Тотнъм измъкна 2:2 от визитата си на Брентфорд

Тотнъм измъкна точка при гостуването на Брентфорд в завръщането на Висшата лига. Домакините в лондонското дерби поведоха с 2:0, но шпорите се добраха до 2:2.

Брентфорд поведе с гол на Виталий Янелт още в 15-ата минута. Айвън Тоуни покачи на 2:0 малко след началото на второто полувреме. Това беше първи мач за Тоуни след обвинението, че е залагал на над 200 мача. И 11-о попадение за него през сезона.

Тотнъм обаче реагира като ужилен. В 65-ата минута Хари Кейн намали пасива, а в 71-ата Пиер-Емил Хойберг изравни за 2:2. Тимът на Антонио Конте дори можеше да стигне до обрат, но Давид Рая направи няколко отлични спасявания.

Така шпорите не позволи на Брентфорд да ги победи за първи път от 1948 г. насам. Кейн пък се разписа за десети път в мач на 26 декември. Той е номер едно по този показател в историята. Освен това той е отбелязал във всеки от седемте мача, които е играл на тази дата. Попадението беше първо за него срещу Брентфорд. Така Кейн е вкарал поне един гол вече на 32 съперника, срещу които е играл във Висшата лига.