Лестър - Тотнъм

Тотнъм изхвърли Лестър от Шампионската лига

Лестър не успя да се класира за Шампионската лига за втори пореден сезон в последния кръг. Лисиците загубиха от Тотнъм у дома с 2:4 и това ги остави на пето място в класирането.

Лестър поведе чрез Джейми Варди от дузпа в 18-та минута, но Хари Кейн изравни в края на първата част. Така нападателят на Тотнъм стана голмайстор на Висшата лига с 23 гола. Попадението е под номер 221 за него за клуба. И най-вероятно последно, защото той изяви желание да си тръгне през лятото.

След почивката отново Варди даде аванс на домакините. Автогол на Каспер Шмайхел обаче върна шпорите за втори път в мача. Сините натиснаха здраво, но тимът на Райън Мейсън се поздрави с крайния успех. На два пъти за Тотнъм вкара резервата Гарет Бейл.

Лестър ще играе в Лига Европа, докато шпорите се добраха до седмото място, което означава участие в Лига на конференциите.

От издънката на Лестър се възползва Челси, който също загуби – 1:2 от Астън Вила. Така столичани останаха четвърти. Бертран Траоре и Анвар Ел Гази от дузпа вкараха за бирмингамци, а точен за лондончани бе Бен Чилуел. В края с директен червен картон бе изгонен Сесар Аспиликуета.

Ливърпул завърши трети

Мърсисайдци приветстваха 10 000 привърженици на „Анфийлд“ за последния домакински мач от сезона и последен за бившия мениджър на червените Рой Ходжсън начело на Кристъл Палас. Ливърпул стигна до трите точки след два гола на Садио Мане. Това беше осма победи в последните десет двубоя за първенство. Така червените завършиха на трета позиция в крайното класиране.

Агуеро се раздели със Сити с два гола

Серхио Агуеро се прости с Манчестър Сити с два гола при успеха с 5:0 над Евертън. Аржентинският нападател на шампионите влезе от резервната скамейка и вкара последните два гола. Преди него се разписаха още Кевин Де Бройне, Габриел Жезус и Фил Фоудън. Гилфи Сигурдсон пък пропусна дузпа за карамелите.