Тотнъм отстрани Манчестър Сити след лудо 3:4

Сити - Тотнъм
Йоренте и Сон празнуват след гола на испанеца

Тотнъм отстрани Манчестър Сити, макар да загуби реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига. Шпорите паднаха с 3:4 на „Етихад“, но продължават напред с повече голове на чужд терен. Те спечелиха първия мач с 1:0.

На полуфинала тимът на Маурисио Почетино ще играе с Аякс. Това е първо участие за шпорите в тази фаза. Загубата пък сложи край на мечтата на тима на Пеп Гуардиола да спечели четири трофея.

Пет гола в безумни 20 начални минути

Двата отбора направиха луд двубой, в който преимуществото на няколко пъти клонеше към различните съперници. Домакините заличиха пасива си от първия мач още в четвъртата минута. Тогава Рахийм Стърлинг откри резултата със страхотен изстрел по диагонала. Гостите отговориха мълниеносно и Хюн Мин Сон изравни с удар от границата на наказателното поле в седмата минута. Три по-късно кореецът вкара за 1:2.

Само минута по-късно Сити изравни чрез Бернардо Силва. А в 21-та минута небесноните вече водеха с 3:2 след нов гол на Стърлинг и асистенция на Кевин де Бройне.

ВАР-драма помогна на Тотнъм

Домакините натиснаха след почивката и това даде резултат в 59-та минута. Тогава Серхио Агуеро бе изведен от Де Бройне и вкара за 4:2. Столичани обаче не се отказаха и вкараха безценния трети гол в 73-та минута. Тогава резервата Фернандо Йоренте се разписа след центриране от корнер. Реферът Джунеит Чакър се възползва от ВАР системата заради съмнения за игра с ръка, но зачете попадението.

Сити все пак имаше шанс да спечели с нужните два гола разлика. В добавеното време Рахийм Стърлинг вкара за 5:3. Попадението обаче бе отменено от ВАР системата заради засада на Серхио Агуеро.