Бейл, Тотнъм - Брайтън

Тотнъм би с първия гол на Бейл след завръщането

Гарет Бейл отбеляза първи гол след завръщането си в Тотнъм. Така той донесе успеха на шпорите над Брайтън с 2:1 в седмия кръг на Висшата лига. Тимът на Жозе Моуриньо събра 14 точки и се изкачи до второ място в класирането на две точки от лидера Ливърпул.

Голмайсторът на лондончани Хари Кейн даде преднина на своите още в 13-та минута. Той реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу него на Адам Лалана. Голът беше под номер 149 за Кейн в елита. Чайките изравниха в 56-та минута чрез Тони Лампти. Преди попадението имаше съмнения за нарушение срещу Пиер-Емил Хойберг, но след консултация с монитора край терена, реферът Греъм Скот зачете попадението.

Бейл се появи в игра в 70-та минута и само след три минути отбеляза победния гол за Тотнъм. Той се разписа с удар с глава след центриране на Серхио Регуилон. За уелския национал това бе първи гол за шпорите от 7 години и 166 дни насам.