Торино - Милан

Торино изхвърли Милан от Топ 4 – ВИДЕО

Милан допусна поредната си грешка в битката за Топ 4 в Серия А – загуба с 0:2 от Торино. Поражението е от пряк конкурент за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. След загубата Милан се смъкна до седмо място в класирането.

Торо доминираше, но първото полувреме на „Стадио Олимпико Гранде Торино“ завърши 0:0. Централният нападател на домакините Андреа Белоти откри резултата в 68-та минута от дузпа. 11 минути по-късно Алекс Беренгер удвои преднината на Торино. А в 81-та минута Милан остана с човек по-малко след втори жълт картон на Алесио Романьоли.

Торино и битката за четвърто място

Така тимът на Валтер Мадзари има 56 точки и се изкачи до шесто място в класирането. Милан е със същия актив, но заема седма позиция. За момента четвъртото място се заема от Рома с 58 точки, пред Аталанта с 56. Бергамаските обаче имат мач по-малко – довечера срещу Удинезе.

В битката за четвъртата позиция е и Лацио. Вчера орлите победиха Сампдория с 2:1 като гост и са осми с 55 точки.

Гатузо: Срамни резултати

„Последните два месеца нямаме острота, мислим твърде много. Не се забавляваме и няма ентусиазъм“, коментира Дженаро Гатузо. В последните седем мача Милан има само една победа и бе изхвърлен и от купата на Италия. „Резултатите ни са срамни. Не само за нас, но и за този голям исторически клуб“, добави треньорът.