Клей Томпсън подобри рекорда по тройки в НБА – ВИДЕО

Клей Томпсън счупи рекорда по тройки в един мач на НБА. Това се случи по време на победата на неговия Голдън Стейт над Чикаго Булс със 149:124. Томпсън вкара 52 точки, от които 14 тройки.

Досегашният рекорд бе на съотборника му Стеф Къри. Той имаше 13 тройки през 2016-а година срещу Ню Орлиънс Пеликанс. Иначе вчера срещу Булс Къри добави „скромните“ 23 точки.

Томпсън: Бях леко притеснен накрая

„Накрая се притесних леко. Все пак залогът бе рекорд на НБА. Благословен съм да играя с тези съотборници. Беше изключителна вечер“, обясни новият рекордьор по-късно.

Голдън Стейт - Чикаго, Клей Томпсън
В този случай Клей е изпреварен от Уендъл Картър Джуниър

Той се развихри още през първата четвърт, в която вкара 22 точки, а Уориърс поведоха с 44:28. На почивката авансът им беше вече 42 точки – 92:50. Томпсън изравни рекорда на Къри в третата четвърт и го счупи пет минути преди края.

„Преди да излезнем за второто полувреме, Стеф погледна таблото с точките и каза: „Ти можеш да го направиш“. Това само показва, че в него няма никакъв егоизъм“, добави рекордьора.

Къри обаче все още държи рекорда за най-много тройки през редовния сезон – 402 през 2015/2016 г.