Виктория Томова, Уимбълдън

Томова с първи четвъртфинал в турнир WТА 250

Виктория Томова постигна втора победа на турнира на червени кортове от сериите WТА 250 в Богота. Надпреварата в Колумбия е с награден фонд 235 238 долара.

В среща от втория кръг българката се наложи над осмата поставена Яфан Уан от Китай. Томова победи Уан, №123 в световната ранглиста, с 6-3, 6-4. Срещата продължи 1 час 29 минути. Така българката се класира за първи път в кариерата си на четвъртфинал в турнир от сериите WТА.

В първия сет Томова спечели четири поредни гейма от 2-3, за да спечели с 6-3. Българката поведе с 4-2 във втория сет. Уан проби, за да намали изоставането си. Вики обаче спечели следващите два гейма и затвори мача в своя полза.

В първия кръг българката елиминира германката Ана Лена Фрийдзам, №123 в света, с 6-2, 6-3. На четвъртфиналите тя ще играе срещу победителката от мача Аранча Рус – Нуриа Парисас Диас.