Виктория Томова, Уимбълдън

Виктория Томова също се прости с Ролан Гарос

Виктория Томова отпадна във втория кръг на квалификациите на Ролан Гарос. Българката загуби от №155 в света Куруми Нара от Япония с 3-6, 6-0, 4-6. Срещата продължи 2 часа и една минута.

Българката проби още в първия гейм на срещата, но загуби следващите два гейма. При 2-3 Нара постигна нов пробив, но Вики отговори веднага с рибрейк. Японката проби за отново за 5-3 и сервира за спечелване на сета. Виктория Томова поведе с 40-15 при подаването на Нара, но не успя да пробие и така загуби първата част с 3-6.

Във втория сет българката беше безапелационна и спечели с 6-0 за 26 минути. В третата решителна част Нара стартира силно и поведе с 4-1. Виктория Томова изравни за 4-4, но загуби следващите два гейма и съответно и мача.

По този начин отпаднаха всички български участници в квалификациите а турнира. По-рано през седмицата загуби записаха Цветана Пиронкова, Изабелла Шиникова и Елица Костова при жените, както и Димитър Кузманов при мъжете.

Единственият българин в основната схема на Ролан Гарос ще бъде Григор Димитров. Той ,ще научи утре своя съперник в първия кръг. Основната схема на турнира започва на 30 май и ще продължи до 13 юни.