Ролан Гарос
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Виктория Томова отпадна от Ролан Гарос

Виктория Томова отпадна от Ролан Гарос след загуба с 0-6, 4-6 срещу Даниел Колинс. Американката е девета в схемата на втория турнир от Големия шлем. Двубоят на корт №6 във френската столица продължи 73 минути.

Мачът беше дебют за Томова в основната схема в Париж. Тя влезе в първия кръг като „щастлива губеща“, след като загуби в третия кръг на квалификациите.

Колинс, която игра финал в Australian Open, нямаше никакви проблеми в първия сет. Тя имаше затруднения само в първия гейм, когато даде на българката две точки за пробив. После обаче американката влезе в ритъм и направи три пробива, за да спечели на нула.

Във втория сет Томова игра по-добре. Тя проби Колинс още на старта, след което взе първия си сервис гейм. Американката явно се беше отпуснала, защото даде две точки за нов пробив в третия гейм. Вики обаче не успя да се възползва. А след това допусна да бъде пробита с лекота за 2-2. После обаче българката поведе с нов пробив и дори стигна до 4-2. Колинс върна пробива в осмия гейм и изравни 4-4. После Виктория Томова отново стигна до точка за пробив, но не я спечели. И на свой ред загуби подаването си, за да отпадне след 4-6.