Виктория Томова

Виктория Томова отпадна на полуфинал в Бад Хомбург

Виктория Томова отпадна на полуфиналите на турнира в Бад Хомбург с награден фонд от 802 237 евро. Първата ракета на България загуби след 0-6, 6-7(6) срещу Дона Векич. Хърватката спечели след час и 41 минути игра.

Томова игра втори полуфинал през сезона след достигането си до тази фаза в Рабат през май. Това е първи полуфинал за нея на трева и първи от WTA 500 турнир.

Хърватката спечели първите осем гейма в мача и поведе със сет и 2-0 във втората част. След това 29-годишната софиянка взе първи гейм. После Томова пропусна две точки за пробив при изоставане от 2-3. Тя обаче записа три поредни гейма и поведе с 5-4. Стигна се до тайбрек, в който българката имаше преднина от 4:2, но загуби след 6:8.

Все пак от понеделник Виктория Томова ще влезе в топ 50 на световната ранглиста.

На финала Дона Векич ще се изправи срещу Диана Шнайдер. 20-годишната рускиня победи след 7-5, 2-6, 6-3 поставената под номер 3 в схемата американка Ема Наваро.

Шнайдер ще играе на втори финал през сезона и на общо трети в своята кариера.