Томас Мюлер
Снимка: twitter.com/DFB_Team

Томас Мюлер вкара гол, Германия – общо седем

Томас Мюлер вкара първия си гол за националния отбор на Германия от над две години насам. Мюлер се разписа при разгромния успех над Латвия със 7:1. Това беше последната контрола за Бундестима преди началотона Евро 2020. Тимът на Йоахим Льов впечатли с разнообразен футбол и много агресия.

Шестима различни играчи вкараха за Бундестима, а седмото попадение е автогол на вратаря на Латвия. Това е най-изразителната победа на Германия от 8:0 над Естония през юни 2019-а. За 90 минути тимът отправи 23 удара, девет от които точни.

Германия откри в 23-ата минута – Робин Госенс вкара след хубаво подаване от Кай Хаверц. Това е първото му попадение за националния тим. Само две по-късно Илкай Гюндоган удвои след шут с левия крак. Томас Мюлер се разписа в 27-ата минута, после вратарят Озолс си вкара автогол след удар на Хаверц. В края на полувремето Серж Гнабри покачи на 5:0.

След почивката резервата Тимо Вернер вкара шестия гол, а седмият отбеляза Лирой Сане. За Латвия се разписа Савельевс в 75-ата минута. Така Савельевс развали вечерта на Мануел Нойер, който стана първият вратар, записал 100 мача за Германия.

Първият мач на Германия на Евро 2020 е на 15 юни – срещу световния шампион Франция. Петлите завършват подготовката си довечера с контрола срещу българските национали.