Тимо Вернер качи Лайпциг на третото място в Бундеслигата

Лайпциг - Гладбах
Зомер спасява удар на Поулсен

Лайпциг записа ценен успех у дома с 2:0 над втория в класирането Борусия Мьонхенгладбах. И двата гола за домакините вкара нападателят Тимо Вернер. Така биковете се изкачиха на трето място в Бундеслигата. Те имат 25 точки, една по-малко от Гладбах. Лидер е Борусия Дортмунд с 33 точки.

Лайпциг вкара още в началото

Вернер вкара първия си гол още в третата минута. След хубава комбинация той бе изведен сам срещу Зомер от Забицер и го преодоля с удар по земя. След това шансове се откриха пред Клостерман и Поулсен, но те пропуснаха. Същото направиха Нойхаус, Азар и Щиндл за гостите. В 31-а минута Щиндл изпусна и най-чистия шанс за гостите, като от няколко метра не уцели вратата.

После пък Вернер на два пъти излезе само срещу Зомер, но швейцарският национал се намеси отлично и в двата случая. Второто попадение на Вернер падна точно преди почивката. Поулсен се измъкна зад защитата и преодоля вратаря, но се подхлъзна. Вернер обаче дотича и реализира в опразнената врата.

Гладбах натиска безуспешно след паузата

През втората част гостите опитаха да стигнат до гол. Дитер Хекинг пусна в игра Траоре, Рафаел и Кюзанс и те създадоха няколко добри положения. Спасявания на Петер Гулаш обаче попречиха на Борусия да стигне до гол.