TikTok ще обозначава автоматично видеоклиповете, създадени с изкуствен интелект

TikTok ще обозначава автоматично видеоклиповете, създадени с изкуствен интелект.

TikTok ще започне да обозначава съдържанието, генерирано от изкуствен интелект /ИИ/, автоматично.

Удостоверяването на автентичността се превърна в основен проблем при бързото развитие на ИИ,

като властите се притесняват от разпространението на дълбоки фалшификати.

„Съдържанието, генерирано от ИИ, е невероятен творчески отдушник,

но прозрачността за зрителите е от решаващо значение“, заяви Адам Пресър, ръководител на отдел „Доверие и безопасност“ в TikTok.

Автоматичното етикетиране на съдържание, генерирано или редактирано от изкуствен интелект, ще бъде първото в сферата на социалните платформи.

TikTok, която е собственост на китайската компания ByteDance, заяви, че ще започне да тества етикет, „който в крайна сметка планираме да прилагаме автоматично към съдържание, за което установим, че е редактирано или създадено с помощта на изкуствен интелект“.

Компанията заяви пред „Файненшъл таймс“, че става въпрос за съдържание, създадено с помощта на инструмента Firefly на Adobe, собствените генератори на изображения с изкуствен интелект на TikTok и Dall-E на OpenAI.

Още по темата:

Идва ли краят на “ТикТок”? Това е въпросът за стотици милиони, след като миналата сряда американският президент Джо Байдън подписа указ. С него той обнародва нов закон, забраняващ на приложението да работи на територията на САЩ. С това близо 170 млн. юзъри ще изгубят достъп до мрежата, която през последните седем години промени дигиталния свят. И беляза културното развитие на поколението Z.

Миналата седмица американския Конгрес прие законопроекта като част от широк пакет за чуждестранна помощ, предназначен за подкрепа на Украйна и Израел. Това е най-сериозният риск за “ТикТок”, откакто през 2020 г. бившият държавен глава Доналд Тръмп се опита да направи същото. Но без успех.

Въпреки това забраната няма да влезе в сила веднага.

Всъщност тя може да бъде избегната при определени условия. Компанията – собственик на приложението, китайският стартъп ByteDance, има срок от една година. В неговите рамки трябва да продаде продукта си на американски инвеститор. В случай, че сделката за продажбата изисква повече време, се предвижда Белият дом да отпусне допълнителни 90 дни. За да може тя да бъде финализирана. Ако ByteDance успее да постигне това, “ТикТок” ще продължи работата си на територията на Щатите. Ако ли не, ще трябва да се сбогува с американския пазар.

- реклама -