Доминик Тийм

Тийм и Зверев са на четвъртфинал на Ролан Гарос

Доминик Тийм и Александър Зверев се класираха за четвъртфиналите на Ролан Гарос. Австриецът се справи с Гаел Монфис, Зверев – с Фабио Фонини.

Тийм взе отделните части с 6-4, 6-4, 6-2, а мачът приключи за около 1 час и 50 минути игра. Двубоят започна кошмарно за французина, който записа твърде много непредизвикани грешки. Те доведоха до два пробива преднина за австриеца. Въпреки че успя да върне един от тях за 3-5, Монфис не успя да осъществи обрат.

Във втория сет резултатът се повтори, а класата на Тийм се оказа твърде голямо предизвикателство за фаворита на домакините. В третата част австриецът достигна до ранен пробив, а в последствие контролираше събитията на корта.

Тийм чака Хачанов

Това бе петата победа от също толкова срещи за Тийм в съперничеството между двамата. Австриецът освен това записа четвърто последователно достигане на 1/4-финалите в Париж. Негов съперник за място на полуфиналите ще бъде Карен Хачанов. Хачанов се справи в четири сета с Хуан Мартин дел Потро.

Зверев даде сет на Фонини

Александър Зверев надигра Фабио Фонини в четири сета – 3-6, 6-2, 6-2, 7-6 (5). Двубоят започна по-добре за италианеца, който поведе в резултата. Отговорът на младия германец бе подобаващ и той обърна развоя след две части от по 6-2.

В четвъртия нищо не раздели двамата и така логично се достигна до тайбрек. В него Зверев бе по-съобразителен и така достигна до втория си четвъртфинал в Париж.