Доминик Тийм

Тийм срещу Циципас на финала в Лондон

Доминик Тийм и Стефанос Циципас се класираха за финала на заключителния Мастърс в Лондон. Тийм се справи с Александър Зверев, а пък Циципас надигра Роджър Федерер. И за двамата това ще е първи опит да спечелят трофея.

Тийм не даде шанс за Зверев

Австриецът имаше проблеми само в първия сет, който спечели със 7-5. Във втория той проби рано и със стабилен сервис удържа до края. Той спечели още с първия си мачбол и сложи край на защитата на титлата от страна на Зверев. Германецът така и успя да пробие подаването на своя съперник, макар че имаше няколко възможности.

Циципас

Циципас е на финал при дебюта си

Стефанос Циципас надигра Роджър Федерер с 6-3, 6-4 след около час и 35 минути битка в „О2 Арена“.

Гръцкият талант бе изправен пред точка за пробив още в първия си сервис гейм, но я отрази. А после проби своя идол за 2-0. Циципас затвърди брейка и отново показа характер в седмия гейм, когато отрази нови три възможности за пробив пред швейцареца. В крайна сметка дебютантът затвори успешно откриващата част при седмия си сетбол.

Във втория сет той отново първи проби подаването на по-именития си съперник, но този път Федерер върна веднага пробива. Шесткратният шампион в турнира обаче допусна нов брейк и въпреки открилите се пред него две възможности за връщане на пробива в десетия гейм, Циципас го пречупи при първия си мачбол.