Доминик Тийм

Тийм срещу Шварцман на четвъртфинал в Париж

Двама от най-силно представящите се тенисисти на клей в последните години – Доминик Тийм и Диего Шварцман – ще се срещнат на четвъртфинал на Ролан Гарос.

Финалистът от последните две издания на турнира Тийм имаше тежка задача срещу Юго Гастон. Французинът е една от приятните изненади в Париж тази година. Тийм започна по-уверено и взе първите два сета с 6-4, 6-4, но 239-ят в света Гастон, който в миналия кръг отстрани Стан Вавринка в пет сета, не се предаде и спечели следващите две части със 7-5 и 6-3, за да вкара мача в решаващ пети сет. В него опитът и класата на Тийм си казаха думата и той се наложи с 6-3. Така резултатът след три часа и половина игра беше 6-4, 6-4, 5-7, 3-6, 6-3. Австриецът реализира 59 печеливши удара и допусна 63 непредизвикани грешки. Той направи и много излизания на мрежата, макар и с неособено висока успеваемост – 37/64.

Шварцман продължава напред без загубен сет след победа над италианеца Лоренцо Сонего с 6-1, 6-3, 6-4. Аржентинецът доминираше през целия двубой и проби осем пъти съперника си. За успеха той се нуждаеше от само два часа игра.

Мачът във вторник ще бъде осми между Тийм и Шварцман. До момента австриецът има преднина от 6-2.