Доминик Тийм

Тийм победи Циципас в първия мач от финалите в Лондон

Доминик Тийм победи Стефанос Циципас със 7-6 (7-5), 4-6, 6-3 в стартовия мач на заключителния турнир на АТР в Лондон. Австриецът сломи съпротивата на гръцкия си съперник за 2 часа и 17 минути. Така той взе реванш за загубата в миналогодишното издание на финала в Лондон. Тогава Циципас спечели в три сета.

Сега Тийм реализира един пробив от три възможности. Това обаче му беше достатъчно за успеха в решителния трети сет. Той записа 11 уинъра в празната О2 Арена. Това е последното издание на турнира в Лондон. Догодина финалите на АТР се мястят в Торино.

В първия сет и двамата бяха много концетрирани се стигна до тайбрек. Циципас поведе с 5-3 точки, но австриецът записа четири поредни точки, за да поведе. Във втория сет гъркът реализира първата си точка за пробив и взе брейк в третия гейм. В третия най-напечено беше в петия гейм. Тогава двамата минаха през шест изравнявания, преди Тийм да измъкне гейма.

В групата на двамата са още Рафаел Надал и Андрей Рубльов.

Новак Джокович

Награда за Новак Джокович

Преди началото на двубоя Новак Джокович получи наградата си за номер едно в края на годината. Той я взима за шести път, с което изравни постижението на легендата Пийт Сампрас. „Горд съм и завладян от неописуеми емоции. Това е изключително“, заяви сърбинът.