Тийм - Кирьос

Тийм обърна Кирьос, излиза срещу Григор на осминафинал

Доминик Тийм ще бъде съперник на Григор Димитров на осминафиналите на Аустрелиън Оупън. Световният номер 3 победи любимеца на местната публика Ник Кирьос с 4-6, 4-6, 6-3, 6-4, 6-4 в най-атрактивния мач от началото на турнира.

Окуражаван от шумните фенове на корт „Джон Кейн“ Кирьос игра почти безгрешно през първите два сета. Той постигна по един пробив и натрупа солиден аванс. Още в откриващия гейм на третата част австралиецът имаше два поредни шанса отново да вземе подаването на съперника си, но Тийм успя да ги отрази и започна обрата. Австриецът проби в следващия гейм и задържа преднината си до края на сета. В четвъртия сет отново един пробив бе достатъчен на шампиона от US Open. Последната част беше равностойна до 3-3, когато Тийм нанесе решаващия си удар – той проби, а после взе следващите си две подавания. Така австриецът затвори мача след три часа и 21 минути игра.

Тийм завърши срещата със 76 процента спечелени точки на собствен сервис. Той реализира два пъти повече печеливши удари от непредизвикани грешки – 58/27. Кирьос наниза 25 аса и реализира общо 52 уинъра. Астралиецът обаче допусна и голям брой грешки – 47.

По този начин в неделя Тийм и Димитров ще се изправят за шести път помежду си. Българинът има три победи и две загуби. Балансът на твърди кортове е 3-1 в полза на Григор, който спечели последния мач между двамата на Мастърса в Париж в края на 2019. По-рано днес Димитров победи Пабло Кареньо Буста с 6-0, 1-0 и отказване на испанеца.

Тийм: Григор има много хубави удари

„Димитров се чувства много добре на по-бързите кортове. А това е най-бързият турнир от Големия шлем, на който някога съм играл. Играхме на Финалите на АТП през 2017 година, той игра невероятно тогава. Ще се опитам да си почина добре. Винаги е приятно да играеш срещу тенисист с толкова хубави удари. Той е добро момче, така че чакам с нетърпение мача ни“, заяви Тийм.