Доминик Тийм

Тийм е за първи път на четвъртфинал в Мелбърн

Доминик Тийм победи Гаел Монфис с 6-2, 6-4, 6-4 и се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия. Австриецът надигра французина след 1 час и 50 минути игра.

Победителят реализира четири пробива от 14 възможности. Освен това не допусна собствения му сервис да бъде застрашен нито веднъж. Той даде само три точки на свой сервис на Монфис в последния сет. И завърши мача с гейм на нула.

Тийм ще играе за първи в кариерата си в тази фаза на Аустрелиън Оупън. Досега най-добрият му резултат бе влизане в четвърти кръг.

За място в полуфиналите той ще спори с Рафаел Надал или Ник Кирьос. Австриецът бе съперник на Надал в последните два финала на Ролан Гарос. И двата бяха спечелени от испанеца.

„Изиграх най-добрия си мач в Австралия. Усещането е супер. Но резултатът изглежда по-лесен, отколкото бе на корта. Имах късмет да пробия рано във всеки сет“, обясни Тийм.