Тиафо

Тиафо обърна Сепи, изправя се срещу Димитров

Франсис Тиафо се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия. Американецът бе сериозно измъчен от Андреас Сепи – 6-7 (3), 6-3, 4-6, 6-4, 6-3.

Двубоят започна по оспорван начин, като италианският ветеран поведе в сетовете след тайбрек, спечелен на три точки. Във втората младият американец реагира на предизвикателството и на свой ред изравни частите след 6-4.

Той обаче не можа да се възползва от набраната инерция и позволи на Сепи да си върне водачеството след 6-4. Същият резултат се повтори в четвъртия сет, но този път в полза на Тиафо, който вкара мача в решителна пета част. В нея американецът спечели с 6-3 и по този начин продължи напред.

Григор спечели единствения мач помежду им

На осминафиналите в Мелбърн го чака Григор Димитров. Българинът по-рано се справи с Томас Фабиано в три сета – 7-6 (5), 6-4, 6-4. До момента двамата са изиграли един мач. Той бе на Мастърса в Канада и хасковлията взе трудна победа: 7-6 (1), 3-6, 7-6 (4).