Станимир Стоилов

Тежка загуба за Мъри Стоилов и Астана

Станимир Стоилов и неговият Астана претърпяха тежка домакинска загуба с 1:4 от големия съперник за титлата в Казахстан Кайрат Алкати.

Гостите откриха резултата чрез Жерсон Асеведо още в 5-ата минута, а при този резултат дойде и почивката. Кайрат вкара нови две попадения между 59-ата и 65-ата минути, когато точни бяха Бауржан Исламхан и Жерар Гоху.

Джордже Деспотович върна минималните надежди на Астана с гол в 68-ата минута, но ентусиазмът на домакините бе попарен от Андрей Аршавин в 74-ата минута.

Астана остава на върха

Въпреки днешната загуба Астана все пак остава на върха с актив от 59 точки, Кайрат е с 4 т. по-малко, но и мач повече. За тима на Стоилов сега предстои гостуване на АПОЕЛ Никозия в първи мач от груповата фаза на Лига Европа в четвъртък.