Един Терзич, Борусия Дортмунд

Терзич дебютира с победа начело на Дортмунд

Новият треньор на Борусия Дортмунд Един Терзич дебютира с победа начело. Жълто-черните спечелиха с 2:1 визитата си на Вердер в Бремен. Така те сложиха край на серия от пет поредни мача без победа в Бундеслигата. Терзич беше назначен в неделя на мястото на уволнения Лусиен Фавр.

Началото за Терзич беше перфектно – тимът му стигна до гол аванс чрез Рафаел Герейро. Гостите контролираха случващото се на терена, но Вердер изравни чрез Мьовалд. Борусия имаше още няколко положения, като две се откриха през младока Мукоко. Той записа дебют като титуляр.

В крайна сметка обаче гостите вкараха втори гол чрез Марко Ройс. Капитанът се разписа след дузпа 10 минути преди края. Наказателният удар беше отсъден на нарушение на вратаря Павленка. После при изпълнението той спаси удара на Ройс, но не и добавката.

В друг мач от вечерта Щутгарт измъкна точка от Унион с два късни гола. Столичани поведоха още в началото чрез Фридрих. После домакините изпуснаха две чисти положения чрез Гонсалес. Кастро също изтърва отличен шанс. Авоний покачи на 2:0 в полза на Унион. Щутгарт обаче не се отказа и с два гола след 85-ата минута направи 2:2. И двете попадения бяха вкарани от Калайджич.