Швеция

Швеция взе бронза на Световното за жени – ВИДЕО

Швеция спечели бронзовите медали на Световното първенство за жени. Скандинавките победиха Англия с 2:1. Така островитянките не успяха да повторят третото място от Канада 2015.

Два бързи гола за Швеция

Тимът на Фил Невил започна много разсеяно и на бързо бе наказан на два пъти. Още в 11-а минута Косоваре Аслани вкара за 1:0 след лошо изчистено центриране. 11 минути по-късно шведките вече водеха с 2:0. Този път се разписа София Якобсон, която получи твърде много пространство в наказателното поле. Малко преди това Якобсон също можеше да вкара, но уцели греда.

В 31-а минута обаче Джош Кърби върна надеждата на Англия като намали пасива – 1:2. Две минути по-късно Елън Уайт прати отново топката в мрежата. Попадението ѝ обаче бе отменено заради игра с ръка. Това не ѝ позволи да излезе и начело в битката за Златната обувка на турнира. Любопитно е, че гол на Уайт за 2:2 за втори пореден мач бе отменен от ВАР. Предишният бе в полуфинала със САЩ, когато тя бе в минимална засада.

Фишер чисти от голлинията в последната минута

Островитянките натиснаха след паузата, но нямаха много чисти положения. Уайт отправи два удара, но единият бе блокиран, а другият – спасен от Линдал. Най-добрият им шанс дойде в последната минута на редовното време. Нила Фишер обаче изчисти топката от голлинията след шут на Луси Бронз. Така Швеция за трети път си осигури бронз от финалите. Предишните бяха през 1991 и през 2011, когато бяха победени съответно Германия и Франция.