Суонси
Снимка: twitter.com/SwansOfficial/

Суонси ще спори с Брентфорд за място във Висшата лига

Суонси и Брентфорд си гарантираха участие във финалния плейоф за влизане във Висшата лига. Суонси, който изпадна от елита през 2018-а, се справи с Барнзли, техният съперник – с Борнемут.

Лебедите имаха преднина от 1:0 след първия двубой и поведоха в реванша чрез Мат Граймс в 39-та минута. През втората част Барнзли се върна в сблъсъка след попадението на Коули Уудроу, но за повече гостите нямаха сили.

Брентфорд отстрани преди година именно Суонси в полуфиналите на плейофите. После обаче тимът загуби финала от Фулъм. Сега пчеличките елиминираха Борнемут след 3:1 в реванша. Арно Данжума откри за домакините в началото, но Айвън Тоуни изравни скоро след това от дузпа. Борнемут остана с човек по-малко след червения картон на Крис Мефам. След това Брентфорд вкара още два гола чрез Витали Жанел и Маркус Форс и спечели с общ резултат 3:2.

Финалният плейоф за влизане във Висшата лига ще се изиграе на 29 май от 17:00 часа.