Германия, Льов

Световният шампион Германия шокиращо отпадна!

Световният шампион Германия отпадна още в групите на Мондиал 2018. Това се случва за първи път в историята на Бундестима след 1938-а. Колосалният резил стана факт, след като Бундестима падна с 0:2 с Република Корея. По същото време Швеция победи Мексико с 3:0. Така скандинавците спечелиха групата, а мексиканците останаха втори. И двата отбора са с по шест точки. Германия и Корея останаха с три, като азиатците имат по-добра голова разлика от Маншафта.

Трети пореден шампион, който отпада в групите

Това бе трети пореден случай, в който световния шампион отпада още в групите. Преди състава на Йоаким Льов това направиха Испания (2014) и Италия (2010). И то заслужено – Германия не вкара гол преди почивката в нито един от своите мачове. И водеше в резултата само за една минута срещу Швеция. Преди тази Веколепна тройка и Франция отпадна в групите през 2002-а в опит да защити титлата си.

Германия - Корея
Вече е късно – 28 удара и нито един гол
Слаба Германия с Йозил и Кедира

Йоаким Льов, както и в първия мач пусна Йозил и Кедира в схема 4-2-3-1. И те пак бяха слаби. Също както Леон Горецка, който игра отдясно. Той замести Томас Мюлер, оставен резерва за първи път от полуфинала на Евро 2012. През първите 45 минути на мача в Казан футболистите на Германия владееха повече топката и някои доста възможности. Корейците чакаха грешки и контраатакуваха, на няколко пъти много опасно. Първото опасно положение дойде чак в 48-а минута, когато Горецка засече центриране на Кимих. Льов реагира като пусна в игра Гомес и Мюлер и това веднага направи контрите на корейците по-опасни. Шампионът натискаше отчаяно, но не успя да се разпише. Въпреки че имаше 28 удара.

Голове за Корея в края

В самия край на мача попадение на Южна Корея първоначално бе отменено заради засада, но видеоповторенията доказаха категорично, че Тони Кроос е подал на Ким Йон Гвон и голът бе признат. В допълнителните 10 минути на срещата южнокорейците нокаутираха германците с втори гол на Хьон Мин Сон.

Швеция - Мексико
Очоа вади топката от мрежата си, Швеция празнува
Швеция развинти Мексико

В същото време в Екатерининбург Швеция разгроми Мексико с 3:0. Още през първата част скандинавците имахе предимство и повече положения, но не стигнаха до гол. След почивката обаче Лудвиг Аугустинсон с първото си попадение за националния отбо даде преднина на Тре кронур. Малко по-късно – в 62-а минута, Андреас Гранквист удвои преднината от дузпа. В 74-ата Едсон Алварес си вкара автогол за 0:3. Това бе седми автогол от началото на турнира – нов рекорд в историята на финалите. До края и футболистите, и феновете на Мексико слушаха какво се случва в Казан, за да празнуват накрая.

Ларсон първо получи жълт картон, а после бе сменен заради контузия

Наказания за Ларсон и Лосано

И двата отбора още ще бъдат без ключови играчи на осминафиналите. Себастиан Ларсон и Ървинг Лосано, който вкара гола срещу Германия, получиха жълти картони. Така те са наказани за следващите мачове на Швеция и Мексико. Друг жълт картон – този на Хесус Гаярдо в 15-а секунда пък влезе в историята. Той е най-бързият показван на световни финали.