Ливърпул - Суонзи

Суонзи шокира Ливърпул на „Анфийлд“

Ливърпул допусна изненадваща загуба с 2:3 от последния в класирането Суонзи в първи мач от 22-ия кръг на Висшата лига, игран на „Анфийлд“. След безинтересно първо полувреме, втората част предложи на зрителите 5 гола.

Централният нападател Фернандо Йоренте даде преднина от два гола на „лебедите“ с попадения между 48-та и 53-та минута. Този развой на двубоя събуди домакините, които отговориха бързо чрез Роберто Фирмино в 55-та минута, а 15 минути по-късно бразилският нападател изравни. „Анфийлд“ беше попарен в 74-ата мин., когато Гилфи Сигурдсон донесе победата на гостите.

Загубата от Суонзи отдалечи Ливърпул от титлата в Англия. „Мърсисайдци“ са на трета позиция в класирането на 7 т. зад лидера Челси, които обаче са с мач по-малко. „Лебедите“ пък поеха глътка въздух и вече не са в зоната на изпадащите. Футболистите на Пол Клемънт са 17-ти с актив от 18 т.