Атлетико - Елче

Суарес и Коста изведоха Атлетико еднолично на върха

Атлетико Мадрид поведе с три точки на върха на класирането в Испания. Това се случи след 3:1 над Елче в 14-я кръг на Ла Лига. Луис Суарес беше с основна заслуга за успеха.

На „Уанда Метрополитано“ домакините доминираха, но стигнаха до гол чак в края на първото полувреме. Тогава се разписа Луис Суарес. В 58-та минута той удвои преднина на домакините. Елче се върна в двубоя с гол на Лукас Бойе в 64-та минута. Десет минути преди края Диего Коста сложи точка на спор, вкарвайки за 3:1.

Головете за Луис Суарес бяха негови първи срещу Елче. Това означава, че той е вкарал на всички 30 отбора, срещу които е играл в Ла Лига. При това попаденията му дойдоха в неговия юбилеен мач номер 200 в Ла Лига.

По този начин тимът на Диего Симеоне вече има 29 точки и води с три пред втория Реал Сосиедад, който е изиграл и два мача повече. Реал Мадрид също е с 26 точки и мач повече от градския си съперник.