Барселона

Суарес и Алба върнаха Барселона на победния път (СНИМКИ, ВИДЕО)

Лидерът в испанската Примера дивисион Барселона постигна важна победа с 2:0 при гостуването си на Ейбар в среща от 24-ия кръг. По този начин играчите на Ернесто Валверде се завърнаха на победния път след две поредни равенства в шампионата.

Луис Суарес откри резултата на „Ипуруа“ в полза на каталунците още в 16-ата минута. Уругвайският нападател се разписа, след като получи невероятно диагонално подаване на Лионел Меси, и останал очи в очи със стража на домакините нямаше проблем да реализира.

Две минути преди края на редовното време Жорди Алба оформи крайното 2:0 в полза на Барса. Левият бранител на гостите се оказа най-съобразителен в наказателното поле на съперника и на празна врата не сбърка. Иначе домакините доиграха срещата с 10 души, след като в 66-ата минута червен картон получи Орелана.

След днешния успех Барселона продължава да води в класирането, вече с актив от 62 точки, с 10 пред втория Атлетико Мадрид и на цели 20 пред големия съперник Реал Мадрид, който обаче е и с два мача по-малко.