Стойка Кръстева
Снимка: БОК, Костадин Андонов – Start-Photo

Стойка Кръстева донесе второ злато за България!

Стойка Кръстева спечели втори златен медал за България на олимпийските игри в Токио. Това стана в боксовия турнир за жени. Във финала тя имаше предимство и наби туркинята Баз Чакъроглу. Тя спечели с 5:0 съдийска гласа.

Медалът е пети за България на игрите в Токио. Ивет Горанова взе първото злато злато, Антоанета Кръстева – сребро. С бронз са Тайбе Юсеин и Евелина Николова.

Първият рунд беше много оспорван, като и двете вкараха по няколко добри удара. Кръстева работеше отлично с десен прав и взе рунда с предимство и в петте карти на съдиите.

Във втория рунд Стойка Кръстева продължи уверено да спира атаките на Чакъроглу. Българката вкарваше удар след удар в главата на туркинята на контраатака. Така тя го взе с 4:1 глава и поведе с 20:18.

Третият рунд започна с нови два удара в главата на туркинята. Българката държеше съперничката си на дистанция и умело работеше с краката. Две дясно крошета в последната минута довършиха Чакъроглу.

Стойка Кръстева стана петият олимпийски шампион за България в бокса. Предишните четирима са мъже.