Стойчо Младенов

Стойчо напусна ЦСКА-София след 2:0 над Славия

Стойчо Младенов подава оставка като треньор на ЦСКА-София. Това заяви самият той минути след успеха на червените в първия полуфинал за Купата. Тимът му победи с 2:0 като гост на Славия.

„Искам да кажа, че си подавам оставката. Ще го направя в утрешния ден“, обяви Стойчо Младенов „Не мога да продължа в ЦСКА заради неизпълнението на едно условие. Става въпрос за селекционната политика. Уведомил съм ръководството, говорил съм с Дани Ганчев. Останах да водя в този мач, защото няма време да се намери треньор. Сега ще има време. Достатъчно говорех вчера“, обясни той.

Вчера Младенов обясни, че от декември насам не си говори със собственика Гриша Ганчев. Следващият мач на тима е дербито с Левски в неделя. Младенов така или иначе беше наказан за сблъсъка.

Иначе ЦСКА-София спечели лесно на „Овча купел“. Червените поведоха в 23-ата минута след пробив на Гарсес отляво. Той опита да намери Кайседо, но защитникът Гьоко Зайков си вкара автогол в опит да избие.

В последната минута след контраатака Кайседо нахлу в наказателното поле и подаде към Варела, който беше фаулиран и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Иван Турицов, който стреля безпогрешно в долния десен ъгъл на Вуцов. Така той отбеляза първото си попадение за тима.