ЦСКА Стамен Белчев

Стамен Белчев дебютира с победа начело на ЦСКА-София

Стамен Белчев дебютира с победа начело на ЦСКА-София. В мач от 16-ия кръг на Първа професионална лига „червените“ се наложиха като гост над Нефтохимик с 2:0.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на загиналия в самолетна катастрофа бивш футболист на ЦСКА Фелипе Машадо. След нулево първо полувреме „армейците“ излязоха напред в резултата в 50-ата мин. Тогава след центриране от ъглов, Рафаел Перес бе над всички и с глава отправи удар, топката се удари в земата и влезе във вратата. 9 мин. по-късно ЦСКА-София удвои преднината си. Густаво Кулма комбинира с Преслав Йорданов, колумбиецът нахлу в наказателното поле, излезе на удобна позиция и с плътен удар се разписа.

С победата „червените“ се изкачиха на трето място в класирането си. Футболистите на Стамен Белчев са с актив от 28 т., което е с 6 по-малко от втория Левски. Нефтохимик пък е на предпоследната 13-та позиция с 12 т.