Над половин тон скъпа водка и лекарства са открили в руски автобус митничарите на Дунав мост.
Седалките в задната част на автобуса са били демонтирани и на тяхно място са натрупани кашони с алкохол.
Общо 727 бутилки алкохол без български бандерол са извадили митническите инспектори от автобуса. 120 шишета са от скъпата руска водка „Царская золотая“. Останалите 607 бутилки са с етикети „Хортиця Платинум“. Освен тях в автобуса са намерени 10 кашона с водка в плик от алуминиево фолио без какъвто и да е бандерол. Общото количество на открития алокохол е 585 литра.
Митничарите са открили и кашон с лекарствени препарати „Корвалол“ -120 флакона и „Валокордин“ – 12 флакона с различна концентрация на наркотичното активно вещество фенобарбитал.
И двамата шофьори отрекли да знаят какво съдържа кашона с медикаментите. Според тях, той им бил даден като колет с хранителни продукти.