Специя, Серия А

Специя с Гълъбинов влезе в Серия А след 114 години история

Специя влезе в елита на италианския футбол за първи път в 114-годишната си история. Това стана въпреки загуба с 0:1 от Фрозиноне в реванша от плейофа за влизане в Серия А.

Единственият гол в мача отбеляза Маркус Роден в 61-ата минута. Тимът на Алесандро Неста игра по-добре през цялото време. През първата част обаче Фрозиноне изпусна няколко отлични положения.

Първата среща бе завършила 1:0 за Специя и общият резултат стана 1:1. Според регламента бианконерите влизат в Серия А, тъй като завършиха по-напред в първенството. В миналия сезона Серия Б тимът зае трето място, а Фрозиноне – осмо.

До този момент Специя беше отборът, участвал в най-много плейофи, без да спечели промоция – общо шест. Част от тима е и българинът Андрей Гълъбинов. Нападателят имаше два шанс да вкара гол вчера, но не успя.