Специя - Милан

Специя изненадващо победи Милан – ВИДЕО

Лидерът в Серия А Милан направи грешна стъпка в битката за титлата в Италия. Росонерите загубиха с 0:2 гостуването си на Специя в 22-я кръг. Това е едва втора домакинска победа за новака в елита.

На „Стадио Алберто Пико“ и двата тима имаха положения, но първото полувреме завърши без голове.

Десет минути след почивката Джулио Маджоре даде преднина на домакините. В 67-та минута Симоне Бастони удвои. Специя стана първият новак, победил Милан от Беневенто през 2018-а.

До края на двубоя тимът на Стефано Пиоли така и не успя да върне дори гол. Освен това гостите дори не успяха да отправят точен удар. Така Милан записа трето поражение от началото на сезона. Росонерите остават с 49 точки, две повече от втория Интер. Нерадзурите може да излезат начело, ако вземат домакинството си на Лацио довечера.